Artă, talent, cultură - Liceul de Arte "Bălaşa Doamna"

10 NOIEMBRIE 2017 Scris de In Evenimente

Comunitatea târgovișteană se va bucura, în luna noiembrie a acestui an, de 4 evenimente cultural-artistice deosebite, oferite de către elevii Liceului de Arte Bălașa Doamna, din Târgoviște.

În primul rând, luni, 13 noiembrie, la ora 16:00, la Biblioteca Județeană Ion Heliade Rădulescu, va avea loc vernisajul expoziției Picturalitatea literei, care include picturi realizate de către elevii clasei a XI-a B, coordonați de domnii profesori de arte plastice Larisa Harea și Tiberiu Mănguță, expoziție al cărei finisaj va avea loc vineri, 17 noiembrie, la ora 15:00.

Marți, 14 noiembrie, la ora 17:00, în Muzeul Romanței, din Târgoviște, domnii profesori Rodica Tudose și Alexandru Bondu vor coordona un concert, în care vor evolua elevi ai Liceului de Arte, de la secțiile instrumental și canto.

Cu prilejul sărbătoririi a 60 de ani de la înființarea Școlii de Muzică, vor avea loc două concerte aniversare. Primul dintre acestea, coordonat de doamnele profesoare Andreea Mihai Hrior și Irina Mareș, va putea fi urmărit miercuri, 15 noiembrie, începând cu ora 17:00, la Teatrul Tony Bulandra, iar cel de-al doilea, coordonat de doamnele profesoare Cristina Pintea, Simona Stoica și Doina Bădica, va avea loc în amfiteatrul Liceului Bălașa Doamna, vineri, 17 noiembrie, de la ora 16:00.

picturalitatea.jpgconcert aniversar.jpgarc peste timp.jpg

Vizualizari 175

Ești aici: Acasa Evenimente Artă, talent, cultură - Liceul de Arte "Bălaşa Doamna"