Liceul de Artă „Bălaşa Doamna”

Evenimente

Concert - ENERGIA MUZICII Recomandat

17 OCTOBRIE 2017 Scris de In Evenimente

Marți, 17 octombrie 2017, ora 18.30, în amfiteatrul Liceului de Arte Bălașa Doamna”, din Târgoviște, va avea loc un concert, cu titlul “Energia muzicii”, realizat în cadrul Simpozionului Național Calitatea energiei electrice”.

            Programul evenimentului va include lucrări de muzică clasică, muzică populară și lucrări corale, interpretate de elevii liceului, din clasele I-XII, de la profilurile: canto clasic, canto popular, instrumental (pian, vioară, flaut, violoncel, percuție, chitară).

 

            Concertul va scoate în evidență abilitățile și calitățile acestor elevi talentați, îndrumați cu profesionalism de către cadre didactice de specialitate și va oferi, celor prezenți, momente de autentică valoare și înaltă ținută artistică. 

Vizualizari 225

Newsletter

Dacă doriti să aflati ultimele noutăţi, evenimente și concursuri înscrieţi-vă la newsletter.

Contact

Liceul de Arte “Balaşa Doamna”, Târgovişte, jud. Dâmboviţa str. Pârvan Popescu nr. 60

  • Telefon: 0245.211.166

Ești aici: Acasa Evenimente Concert - ENERGIA MUZICII